Kontaktujte nás: +420 725 150 126 | info@forenzniznaceni.cz
0 Kč

Forenzní identifikační značení na Ceně MOSTY

V Českých Budějovicích se dne 24. 3. 2016 konalo slavnostní udílení cen 13. ročníku soutěže MOSTY 2015, kterou pořádá Národní rada osob se zdravotním postižením České republiky. Ve IV. kategorii soutěže tzv. zvláštní ceně, byli nominováni i strážníci Městské policie Ostrava Bc. Jaromír Kolářík a Bc. Jana Koběrská, za rozšíření forenzního identifikačního značení syntetickou DNA o značení kompenzačních pomůcek. Předseda Národní rady osob se zdravotním postižením České republiky ocenil jejich přínos pro postižené a konstatoval, oba strážníci se věnovali značení kompenzačních pomůcek nejen v pracovní době, ale i ve svém osobním volnu.

Bc. Kolářík se navíc, jako garant forenzního identifikačního značení pro ČR, aktivně věnuje i školení zaměstnanců městských policií, které se rozhodly značit kompenzační pomůcky pomocí tzv. syntetické DNA.

Nominace preventivního projektu „Forenzní identifikační značení předmětů“ do soutěže si cení také Ministerstvo vnitra, které je již čtvrtým rokem jeho garantem.

Převzáno ze stránek Ministerstva vnitra : "http://www.mvcr.cz/clanek/forenzni-identifikacni-znaceni-na-cene-mosty.aspx"

Pan Kolářík s paní Lívií Klausovou