Kontaktujte nás: +420 703 128 203 | info@forenzniznaceni.cz
0 Kč

FORENZNÍ ZNAČENÍ

NEJLEPŠÍ PREVENCE K OCHRANĚ VAŠEHO MAJETKU


Forenzní značení SelectaDNA a dDOTDNA
 je nejpokročilejší forenzní způsob snižování kriminality na světě - systém, který nevyvratitelným způsobem spojuje pachatele s místem činu a poskytuje nezpochybnitelné důkazy.

Každá značící sada obsahuje netoxickou tekutinu obsahující jedinečný DNA kód. Roztok lze vidět pouze pod UV lampou. 

Umístění výstražných štítků a nálepek (např. na okna) okamžitě odrazuje lupiče a zloděje, protože tito lidé vědí, že DNA je spojuje s trestnými činy, které páchají. Dalším odstrašujícím faktorem je, že v rámci svých běžných postupů policie zkoumá ukradený majetek a pachatele trestných činů, zda se na nich nenacházejí stopy SelectaDNA. 

Po jejich zjištení lze odebrat vzorek SelectaDNA a podrobit jej forenzní analýze, a tím absolutně nezpochybnitelně prokázat, ze kterého místa trestného činu předmět nebo pachatel pocházejí. 
Produktová řada SelectaDNA byla vyvinuta na zvládání všech forem kriminality. 

SelectaDNA roztok
je zdravotně nezávadná tekutina na bázi vody, která se na předměty nanáší štětečkem, hadříkem, vatovou tyčinkou apod. Po zaschnutí je viditelný pouze pod UV lampou. Výrobek má evropský certifikát (Security data sheel).Značící sada malá / velká
Malá sada je primárně určena pro soukromé využití. Jednou sadou lze označit až 20 předmětů. Počet se odvíjí od konkrétně zvoleného majetku, který chce majitel označit. Např. u jízdního kola je provedena aplikace syntetické DNA cca. na osmi místech. Naopak u notebooku se syntetická DNA aplikuje na jedno až dvě místa.

Sada je dostupná od 6 až 8 týdnů od objednání. Jedná se o zboží na zakázku.

                                         SelectaDNA súpravy pre políciu
                                                                 Značící sada malá/ velká

Naopak velká sada je určená především k hromadnému použití a značení majetku ve větším rozsahu. Jednou sadou lze označit 70 - 120 předmětů a stejně jako případě sady malé, je konkrétní počet zavislý na zvolených předmětech.

Aktuálně je tento typ sady syntetické DNA, využíván českými městy a městskou policií, na preventivní ochranu majetku v rámci projektů MVČR.

Velkou sadu lze pořídit i pro soukromé účely. V tomto případě je nutné mít předem vybraný soubor předmětů a majetku, na které se provede aplikace syntetické DNA. Po prvotním otevření sady, dochází k její expiraci během jednoho až dvou týdnů!  Proto je třeba aplikaci ve větším rozsahu, provést neprodleně během této lhůty.

Sada je dostupná od 6 až 8 týdnů od objednání. Jedná se o zboží na zakázku.

SelectaDNA gel
SELECTADNA Gél sa používa na jedinečnou identifikaci majetku nebo pachatelů, trestné činnosti. Jakmile zloděj přijde do kontaktu s gelem, roznese se mu na ruce a oblečení. Pachatel je potom nepopiratelně spojený s místem činu. Gel je téměř nemožné odstranit a obsahuje oboje - jak UV nosič, tak unikátní DNA kód. 

Gel se doporučuje používat v interiérech, ideální je použití v domě nebo v kanceláři. Nejčastěji se jím označují kličky na dvěřích, parapety, prahy dveří, trezory atd. 

Gel je zdravotně nezávadný. Výrobek má evropský certifikát (Security data sheel).

                                                                  SelectaDNA Gél (60g)           
                                                                             SelectaDNA gel                             

SelectaDNA mast
SELECTADNA mast se používá na jedinečné označení materiálů, které jsou ohrožené krádeží. Jakmile zloděj manipuluje s označeným materiálem nebo věcí, mast se přenáší na jeho ruce a oblečení. Pachatel je poté nepopiratelně spojený s místem činu. Mast je téměř nemožné odstranit a obsahuje oboje - jak UV nosič, tak unikátní DNA kód. 

Mast se doporučuje používat na exteriér, hlavně na produkty z kovu, jako jsou například produkty z hliníku, zinku a mědi (okapy, kabely), anebo skladové zásoby firem, jenž lákají zloděje. Nanáší se za pomocí štětečků či vatových tyčinek.

Hodnota vzácných kovú neustále narůstá a stávají se atraktivními pro zloděje. 

Mast je zdravotně nezávadná. Výrobek má evropský certifikát (Security data sheel).

                                                                  
                                                                             SelectaDNA mast

SelectaDNA sprej - DNA sprcha
SelectaDNA sprej byl na trh uveden v roce 2008 a stal se jedním z nejefektivnějších prostředků na prevenci kriminality - loupeží a krádeží. 

Prostory chráněné SelectaDNA se okamžitě stávají těžkými cíly. Kriminálníci mají z DNA technologie přirozený respekt. Jsou si vědomin faktu, že je DNA přímo spojí s kriminálním činem, který spáchají. DNA sprcha se používá v maloobchodních prodejnách, bankách, zlatnictvích, školách, na čerpacích stanicích a dalších prostorách k ochraně cenných zásob a majetku. 

 Sprej je zdravotně nezávadný, stejně jako ostatní produkty SelectaDNA má evropský certifikát (Security data sheet). Sprejový systém: Obal, aerosolová náplň, řídící jednotka, sprejová hlavice.

DNA Sprchové hlavice
SelectaDNA sprchové hlavice mohou být umístěny nad vícero přístupovými body. Při aktivaci hlavice rozprašuje do vzdálenosti cca 2,5m s rozptylem až 1,75m, přičemž může být umístěna až ve výšce 3,5m. Roztok obsahuje UV nosič a unikátní DNA kód, který jej nepopiratelně spojí s místem činu. DNA sprcha může být spuštěna bezpečnostním tlačítkem, anebo může být napojena na existující alarmový systém a spuštěná při narušení alarmu. Jakmile pachatele sprcha postříká, je velmi pravděpodobné, že místo činu opustí ještě předtím, než něco ukradne. 

Vzorky DNA roztoku mohou být odebrány z pokožky, vlasů nebo oblečení pachatele a zaslány na forenzní analýzu. Sprej je zdravotně nezávadný, stejně tak jako ostatní produkty SelectaDNA.

Stopy UV a DNA zůstanou na pachateli po týdny - přilnuté na vláknech oblečení a v záhybech pokožky. Roztok je pouhým okem neviditelný a zdraví neškodný. Policie za pomocí UV světla vyhledá stopy SelectaDNA a jakmile jsou přítomné, je pachatel okamžitě usvědčený z trestného činu.

DNA Spray Sign
Výstražné značení - chráněno SelectaDNA 

Se sprejovým systémem jsou dodané i výstražné značení a okenní nálepky na odstrašení potenciálních pachatelů od loupeží v daných objektech.