Kontaktujte nás: +420 725 150 126 | info@forenzniznaceni.cz
0 Kč

Označení majetku je jedním z nejjednodušších a nejefektivnějších způsobů ochrany věci. Ať už Vaším jménem jako majitele, varováním, skrytými znaky apod. Nyní je vše obsaženo v technologii syntetické DNA.

Případné pachatele odrazuje od krádeže, jelikož lze snadno dokázat, že jde o věc pocházející z trestné činnosti tudíž je mnohem těžší ji prodat a zpeněžit

Druhou obrovskou výhodou, pokud není pachatel od krádeže odrazen, je usnadnění policejního pátrání, identifikace dané věci, prokázání majitele a vrácení ukradeného majetku.HISTORIE

Možnost ukládání textů / kódů do mikroteček je známá od r. 1926. Během 2. světové války byly mikrotečky využity pro přenos šifer. A v 50.letech minulého století došlo k využití mikroteček jako preventivní ochrany před podvodníky a zloději. Došlo k označení hracích žetonů v kasinech a následně se tento způsob prevence začal rozšiřovat do dalších oblastí průmyslu.

Kovové nebo polymerové částečky s obsahem unikátních kódů nanesených v příslušném množství na daný předmět umožňují ochranu předmětu před krádeží, znesnadňují další prodej odcizeného předmětu a představují ochranu před padělky.

Nejstaršími výrobci mikroteček jsou australská společnost DataDotDNA a britská společnost DATATAG
SOUČASNOST

Novinkou v oblasti forenzního identifikačního značení je tzv. syntetická DNA – SelectaDNA vyráběná britskou společností SelectaMark Security Systems plc. SelectaDNA představuje dvojí ochranu a naprosto jednoznačné spojení majitele s konkrétním předmětem. Mikrotečky s obsahem unikátních kódů jsou umístěny v syntetické DNA, která obsahuje druhý  naprosto unikátní DNA kód. Propojením těchto kódů a registrací v databázi se tento způsob ochrany majetku stává naprosto dokonalým pro odrazení pachatele.

Naprosto unikátní způsobem se na vývoji forenzního identifikačního značení podílí Česká republika. Tzv. forenzní identifikační značení – CodeDotDNA je naprosto jedinečné, unikátní a velice variabilní.  Nekonečné množství variant a kombinací umožňuje značení naprosto odlišné od všech zahraničních výrobců. CodeDotDNA je unikátnísvým složením, škály velikostí mikročástic i nepřeberným množstvím variant obsahu mikročástic. V zahraničí standardně používané alfanumerické kódy jsou v tomto případě standardním značením.SelectaDNA

Selectamark Security System plc. byla založena v roce 1971 a je mezinárodně uznávaným dodavatelem identifikace majetku, značení majetku a bezpečnou on-line registrační databází. Ve Velké Británii spolupracuje jak s policií, tak s donucovacími orgány.
Společnost provozuje následující značky:
             SelectaDNA - světová jednička v oblasti forenzního značení, s patentovynými DNA produkty.
             SelectaMARK - dobře zavedené chemické leptací roztoky, které slouží k ochraně budov, podniků, vládních úřadů, vzdělávacích zařízení před nezákonným vniknutím, krádežím a vloupáním.
             SelectaLABEL - jeden z předních britských dodavatelů bezpečnostních etiket 
             Bike Register - Britská národní databáze/registr pro označené předměty

SelectaDNA byla vyvinuta v roce 2004 jako alternativní značení spadající pod celosvětově uznávanou značkou SelectaMARK, nabízející nejmodernější DNA technologie. SelectaDNA se stala mezinárodně uznávanou značkou pro forenzní kódování. V současné době tyto výrobky využívá více než 93% policejních sborů ve Velké Británii, která ji využívá hlavně jako prevenci proti trestné činnosti, eliminaci vloupání a dalších krádeží. 

Společnost dostala spousty ocenění a akreditací. Je certifikována ISO9001:2008 jako mezinárodně uznávaný systém řízení kvality a jejich služby jsou dodávány v souladu s nejvyššími standardy kvality. Dálšími certifikáty jsou LPCB (The Loss Prevention Certificate Board), Thatcham QA a ACPO CPI´s.

Selectamark se zavazuje poskytovat světovou třídu v poskytování on-line databáze pro evidenci majetku v celé řadě průmyslových odvětví od kritické infrastruktury až po cyklistiku. Díky této skutečnosti je společnost jedinečná při držení nejmodernějšího certifikátu LPS1224: Issue3 "Zajištění bezpečné databáze".  Společnost je rovněž certifikovaná podle normy ISO 27001:2005. Dále se společnost Selectamark zavázala, že bude citlivá k životnímu prostředí a jako důkaz následuje předepsané systémy v ISO 14001:2004. Díky tomuto certifikátu se snaží minimalizovat dopad na životní prostředí tam, kde je to možné. 

Společnost je členem British Security Industry Association (BSIA), Banknote Watch a Aerospace, Defence and Security trade body (ADS)


Náš systém značení v českých městech 2016

2016

          Výsledek obrázku pro znak města litovel                                           

Ostrava                Litovel                  Plzeň                   Opava             Český Těšín           Hranice

Výsledek obrázku pro znak města přeštice           Výsledek obrázku pro znak města bruntál             Výsledek obrázku pro znak města varnsdorf                        Výsledek obrázku pro znak města krnov               

  Přeštice              Bruntál             Varnsdorf              Karviná                 Krnov                   Hlučín

  Výsledek obrázku pro znak města příbor                                                   Výsledek obrázku pro rýmařov znak              

  Příbor         Frýdek - Místek        Orlová               Nový Jičín              Rýmařov               Vsetín

                                                                 

Kroměříž             Bílovec                Vítkov                 Jeseník               Domažlice             Rumburk