Kontaktujte nás: +420 725 150 126 | info@forenzniznaceni.cz
0 Kč

Označení majetku je jedním z nejjednodušších a nejefektivnějších způsobů ochrany věci. Ať už Vaším jménem jako majitele, varováním, skrytými znaky apod. Nyní je vše obsaženo v technologii syntetické DNA.

Případné pachatele odrazuje od krádeže, jelikož lze snadno dokázat, že jde o věc pocházející z trestné činnosti tudíž je mnohem těžší ji prodat a zpeněžit

Druhou obrovskou výhodou, pokud není pachatel od krádeže odrazen, je usnadnění policejního pátrání, identifikace dané věci, prokázání majitele a vrácení ukradeného majetku.HISTORIE

Možnost ukládání textů / kódů do mikroteček je známá od r. 1926. Během 2. světové války byly mikrotečky využity pro přenos šifer. A v 50.letech minulého století došlo k využití mikroteček jako preventivní ochrany před podvodníky a zloději. Došlo k označení hracích žetonů v kasinech a následně se tento způsob prevence začal rozšiřovat do dalších oblastí průmyslu.

Kovové nebo polymerové částečky s obsahem unikátních kódů nanesených v příslušném množství na daný předmět umožňují ochranu předmětu před krádeží, znesnadňují další prodej odcizeného předmětu a představují ochranu před padělky.

Nejstaršími výrobci mikroteček jsou australská společnost DataDotDNA a britská společnost DATATAG
SOUČASNOST

Novinkou v oblasti forenzního identifikačního značení je tzv. syntetická DNA – SelectaDNA vyráběná britskou společností SelectaMark Security Systems plc. SelectaDNA představuje dvojí ochranu a naprosto jednoznačné spojení majitele s konkrétním předmětem. Mikrotečky s obsahem unikátních kódů jsou umístěny v syntetické DNA, která obsahuje druhý  naprosto unikátní DNA kód. Propojením těchto kódů a registrací v databázi se tento způsob ochrany majetku stává naprosto dokonalým pro odrazení pachatele.

Naprosto unikátní způsobem se na vývoji forenzního identifikačního značení podílí Česká republika. Tzv. forenzní identifikační značení – CodeDotDNA je naprosto jedinečné, unikátní a velice variabilní.  Nekonečné množství variant a kombinací umožňuje značení naprosto odlišné od všech zahraničních výrobců. CodeDotDNA je unikátnísvým složením, škály velikostí mikročástic i nepřeberným množstvím variant obsahu mikročástic. V zahraničí standardně používané alfanumerické kódy jsou v tomto případě standardním značením.SelectaDNA

Selectamark Security System plc. byla založena v roce 1971 a je mezinárodně uznávaným dodavatelem identifikace majetku, značení majetku a bezpečnou on-line registrační databází. Ve Velké Británii spolupracuje jak s policií, tak s donucovacími orgány.
Společnost provozuje následující značky:
             SelectaDNA - světová jednička v oblasti forenzního značení, s patentovynými DNA produkty.
             SelectaMARK - dobře zavedené chemické leptací roztoky, které slouží k ochraně budov, podniků, vládních úřadů, vzdělávacích zařízení před nezákonným vniknutím, krádežím a vloupáním.
             SelectaLABEL - jeden z předních britských dodavatelů bezpečnostních etiket 
             Bike Register - Britská národní databáze/registr pro označené předměty

SelectaDNA byla vyvinuta v roce 2004 jako alternativní značení spadající pod celosvětově uznávanou značkou SelectaMARK, nabízející nejmodernější DNA technologie. SelectaDNA se stala mezinárodně uznávanou značkou pro forenzní kódování. V současné době tyto výrobky využívá více než 93% policejních sborů ve Velké Británii, která ji využívá hlavně jako prevenci proti trestné činnosti, eliminaci vloupání a dalších krádeží. 

Společnost dostala spousty ocenění a akreditací. Je certifikována ISO9001:2008 jako mezinárodně uznávaný systém řízení kvality a jejich služby jsou dodávány v souladu s nejvyššími standardy kvality. Dálšími certifikáty jsou LPCB (The Loss Prevention Certificate Board), Thatcham QA a ACPO CPI´s.

Selectamark se zavazuje poskytovat světovou třídu v poskytování on-line databáze pro evidenci majetku v celé řadě průmyslových odvětví od kritické infrastruktury až po cyklistiku. Díky této skutečnosti je společnost jedinečná při držení nejmodernějšího certifikátu LPS1224: Issue3 "Zajištění bezpečné databáze".  Společnost je rovněž certifikovaná podle normy ISO 27001:2005. Dále se společnost Selectamark zavázala, že bude citlivá k životnímu prostředí a jako důkaz následuje předepsané systémy v ISO 14001:2004. Díky tomuto certifikátu se snaží minimalizovat dopad na životní prostředí tam, kde je to možné. 

Společnost je členem British Security Industry Association (BSIA), Banknote Watch a Aerospace, Defence and Security trade body (ADS)